Caj Aronia

Aronia ose sic eshte quajtur ndryshe super fruti me I shendetshem.Frutat e vegjël e të errëta kanë bërë mjaft emër në botën e cajrave të shëndetshëm dhe janë rritur në popullaritet gjatë dekadës së kaluar.

Aronia vitet e fundit ka filluar po kultivohet  edhe në Kosovë e Shqipëri .

Ju mund te hidhni bustinen në nje filxhan me  ujë të vluar duke e lene per nje kohe 5 - 10 minuta.

Embelsoet sipas deshires.

Te ruhet ne vende te thata pa pranine e lageshtires dhe rrezeve te diellit

© Bumi shpk 2020

design by B2B.al

Press enter to search